Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
prihlásenie | košík | registrácia
eshop Pražské mincovne na adrese www.zlate-mince.cz

NOVÝ E-SHOP MINCOVŇE


Otvorili sme pre vás nový obchodný dom s mincami! Tu sa môžete zoznámiť s originálnou produkciou Pražskej mincovne.
 
Až do najmenších detailov si tu môžete prezrieť krásu našich razieb a obdivovať prácu popredných českých umelcov.

Nafotili sme pre Vás úchvatné fotografie mincové plochy každého nášho diela. Snímky zhotovené vo vysokom rozlíšení si môžete prezerať na obrazovke vášho počítača pomocou elektronickej lupy. Ľahko si môžete vyberať časti snímky, ktoré   Vás zaujali, približovať ich, zväčšovať náhľad na každý jednotlivý detail a pozorovať ich krásu. Prvýkrát u Pražské mincovne a iba na adrese www.prazskamincovna.cz tak môžete zažiť úplne nový rozmer zberateľstva.

PRAŽSKÁ MINCOVŇA

Nová česká mincovňa zameraná na razbu mincí a medailí špičkovej kvality. Ponúkame zákazkovú razbu podnikom a štátnym inštitúciám.
 
Mincovňa spĺňa kritériá Českej národnej banky na razbu českých mincí.

Razíme pamätné mince, medaily a plakety pre obce, školy, firmy, štátne inštitúcie, spolky aj súkromné osoby. Ponúkame realizáciu razby na kľúč, podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

Razíme mince v najvyššej kvalite prevedenia, z ručne leštených razidiel. Dodnes užívame tradičné ručne robené techniky a postupy pre dosiahnutie najvyššej kvality našich mincí.

Nechajte si vyraziť originálnu reprezentatívnu medailu priamo v mincovni.INVESTIČNÉ ZLATO


Už 12 rokov nakupujú Slováci investičné zlaté zliatky a mince výhodne na www.Zlate-Mince.cz. Investičné zlato švajčiarskeho pôvodu predáva a vykupuje v úzkej spolupráci s najväčším distribútorom zlata, patriacim viedenskej mincovni a rakúskej centrálnej banke.MINCOVNA V BRATISLAVE


Pražská mincovna a.s.
Pri Michalskej bráne
Dunajská 68
811 03 Bratislava

Po-Pá: 09.00 - 17.00ZLATO V BRATISLAVE


Predajňa je bohato zásobená a ponúkne Vám široký výber mincí zo slovenskej, českej i svetovej produkcie.

Náš personál Vás ochotne zoznámi s novinkami a ďalšími zaujímavými titulmi v našom širokom sortimente.

Nakúpite u nás za výhodných pripomienok aj investičné zlato. Predávame tiež švajčiarske zlaté zliatky a investičné mince.


CENA ZLATARAZBA NA ZÁKAZKU


Chcete mať mincu s vlastným logom? Chcete mať aj vy reprezentatívne dary pre významnych obchodných partnerov?  
Zaistíme Vám ich výrobu.


"Zlato máme, pretože nemôžeme dôverovať  vláde"

(Herbert Hoover)Libušín Dušana Jurkoviča.

DUŠAN JURKOVIČ

Obnovená razba pamätných medailí  s motívmi "národného slohu" Dušana Jurkoviča.


Dušan Jurkovič sa narodil 23. augusta v Turej Luke u Myjavy. V rokoch 1884-88 Jurkovič študoval na Štátnej umeleckej škole vo Viedni. Po vzniku Československej republiky sa vrátil na Slovensko a usadil sa v Bratislave. Roku 1919 sa stal prednostom Pamiatkového úradu v Bratislave. V máji bol poverený prípravou slávnosti a pohrebu generála dr. Milana Rastislava Štefánika na Bradle. V roku 1925 pri príležitosti medzinárodnej výstavy moderného dekoratívneho a úžitkového umenia v Paríži získal diplom ministra obchodu, priemyslu, pôšt a telegrafu Francúzskej republiky a zlatú medailu 1. triedy za architektúru; stal sa čestným členom Klubu za Zlatú Prahu.Karel Schwarzenberg.
medaila sa slávnym predkom


Na rubovej strane medaile je zobrazený veliteľ víťazných koaličných síl Karel Filip Schwarzenberg, zakladateľ Orlické vetvy rodu Schwarzenbergovcov. Patrónom razby sa stal Karel Schwarzenberg, ktorý patrí do rovnakej rodovej línie. Sadrovou predlohu pre razbu vytvoril akademický maliar Karel Zeman.


Viete, že medaily z drahých kovov so svojim vlastným logom môžete zaobstarať
aj v cene do € 20?

AKO SA RAZIA MINCE


Výroba mincí a medailí (mince bez vyrazené hodnoty) špičkovej kvality je zdĺhavý, náročný ale zároveň fascinujúci proces. Je to príbeh hľadania dokonalosti.SPRAVODAJCA


Objednajte si zasielanie noviniek a mimoriadnych správ z Pražskej mincovne a.s.


KORPORÁTNA RAZBA - VAŠE LOGO NA ZLATÉ MEDAILI

Potreba motivovať, odmeniť či budovať imidž patrí k základným prioritám každého úspešného podniku.


MEDAILA S MENOM


Každé meno je jedinečné, rovnako ako každý z nás. Sprevádza nás celý život. Je zároveň prvým slovom, ktoré sme sa ako deti naučili rozoznávať. Je taky prvým slovom, ktoré sme sa učili vysloviť. Začali sme ho používať dokonca skôr ako slovo "ja".

Medailón so slovenským menom je preto originálnym darčekom, ktorý poteší každého.


"Meny - to sú len rôzne názvy pre rôzne množstvo zlata"

(Robert Mundell)MEDAILÉR

Médailleur [-dajör], franc., umělec ryjec, který zabývá se řezáním čili rytím kolků neb želez k ražbě medaillí.

Od takového médailleura očekávána byla vždy práce lepší, důkladnější než od prostého řezače želez mincovních; on pracoval pro ražbu mince z pravidla též jen kusy hlavní – návrhy, hlavy panovníků a pod. Jeho hlavním polem působnosti bylo však rytí štočků medaillových pro dvůr nebo komory panovničí.

(Ottův slovník naučný)MINCE A BANKOVKY


Jediný špecializovaný časopis pre zberateľov na Slovensku, v Čechách a na Morave.

NEVYDANÉ MINCE

Slovenské mince sú pre svoju krásu a dostupnosť obľúbeným darčekom k najrôznejším príležitostiam. Zberatelia si obľúbili predovšetkým strieborné mince v špičkovom prevedení ktorých cena po rokoch výrazne stúpa a sú pre mnohých z nich výhodnou investíciou.

Vznik každej mince NBS je spojený s verejnou súťažou umeleckých návrhov. Iba jediný návrh môže byť vybraný na realizáciu.
Ďalšie vydarené, leč nerealizované umelecké návrhy mincí od popredných slovenských výtvarníkov sú teraz k dostaniu v exkluzívnych zberateľských sadách.

www.prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2011-2021 Pražská mincovna a.s.